Zliatina INCONEL 625a letecké inžinierstvo vytvárajú vynikajúcu kombináciu. Zistite v tomto článku prečoINCONEL 625je nepostrádateľná-výkonná zliatina niklu.
KedyZliatina INCONEL 625bol prvýkrát predstavený začiatkom 60. rokov minulého storočia, možnosti jeho budúceho využitia sa zdali neobmedzené. Hoci bol pôvodne vytvorený pre superkritické parné potrubia, metalurgickí odborníci predvídali jeho význam v aplikáciách morskej vody, letectva a chemického spracovania. Tieto predpovede sa naplnili aINCONEL 625je v súčasnosti základným materiálom v leteckom a kozmickom priemysle.
Postupom času pokroky v metódach spracovania pevne stanovili túto všestrannú zliatinu niklu ako najlepšiu voľbu pre dizajnérov. Napríklad jemné úpravy jeho zloženia a frézovacích techník zvýšili únavovú životnosť plechových komponentov, čím sa otvorili vzrušujúce nové aplikácie.
Je zriedkavé, aby sa jedna zliatina stala štandardným konštrukčným materiálom v toľkých rôznych odvetviach-, čo je skutočným dôkazom jej všestrannosti. V priebehu rokov pomohla vyriešiť mnohé konštrukčné výzvy a ako sa odvetvia vyvíjajú, rozsah potenciálnych aplikácií tejto pozoruhodnej zliatiny sa neustále rozširuje.
Kliknutím získate cenovú ponuku na produkty Inconel 625
INCONEL 625 v leteckom inžinierstve

Inconel 625 v leteckom inžinierstve
Inconel 625 je nikl-chróm-molybdénová superzliatina, ktorá sa široko používa v leteckom priemysle vďaka svojej výnimočnej pevnosti, odolnosti voči extrémnym teplotám a schopnosti odolávať silnej oxidácii a korózii. Je to kritický materiál pre aplikácie, ktoré sú vystavené vysokému namáhaniu a vysokým teplotám, ako sú motory s plynovou turbínou, výfukové systémy a obracačky ťahu.
Aké sú výhody používania Inconel 625?
Zliatina INCONEL 625 má celý rad vlastností, ktoré z nej robia ideálnu voľbu pre aplikácie v morskej vode, vrátane odolnosti voči lokalizovanej korózii (ako je jamková a štrbinová korózia), vysokej koróznej-únavovej pevnosti, vysokej pevnosti v ťahu a vynikajúcej odolnosti proti koróznemu praskaniu chloridovými-napätím-.

1. Prehľad Inconel 625 Alloy Selection-Aplikácie pre letectvo a kozmonautiku
| Parameter | AMS 5666 (Tyč/výkovky) | AMS 5581 (bezšvíková trubica) | |
|---|---|---|---|
| Typ špecifikácie | Letecká tyč/kovanie/špecifikácia spojovacieho materiálu | Letectvo a kozmonautika bezšvová hydraulická rúra Špec | |
| Materiál | Inconel 625 (UNS N06625) | Inconel 625 (UNS N06625) | |
| Formulár produktu | Tyče, tyče, drôty, výkovky, spojovacie prvky, príruby | Bezšvíkové rúry – hydraulické vedenia, palivové systémy | |
| Typické aplikácie | Skrutky leteckých motorov, konštrukčné upevňovacie prvky, krúžky turbín, hriadele | Hydraulické vedenia lietadiel, palivové systémy, pneumatické vedenia | |
| Stupeň / Podmienka | Stav A (roztok žíhaný) alebo podmienka B (roztok + starnutie) | Len stupeň 1 (žíhaný). | |
| Proces tavenia | VIM + VAR (povinné – dvojité tavenie) | VIM + VAR (povinné – dvojité tavenie) | |
| Kontrola prvku sledovania | Prísne (Pb, Bi, Se, Te, O, N, H) | Prísne (Pb, Bi, Se, Te, O, N, H) | |
| Certifikácia | EN 10204 Typ 3.2 (povinné) | EN 10204 Typ 3.2 (povinné) |
2. Porovnanie chemického zloženia (% hmotn.) medzi leteckým štandardom AMS 5666 a priemyselným štandardom ASTM B446
| Prvok | AMS 5666 / 5581 (Letecký priemysel) | ASTM B446 / B444 (priemyselné) | Kľúčový rozdiel |
|---|---|---|---|
| nikel (Ni) | Väčšie alebo rovné 58,0 (zostatok) | Väčšie alebo rovné 58,0 (zostatok) | To isté |
| chróm (Cr) | 20.0 – 23.0 | 20.0 – 23.0 | To isté |
| molybdén (Mo) | 8.0 – 10.0 | 8.0 – 10.0 | To isté |
| niób (Nb) | 3.15 – 4.15 | 3.15 – 4.15 | To isté |
| Železo (Fe) | Menšie alebo rovné 5,0 | Menšie alebo rovné 5,0 | To isté |
| titán (Ti) | Menšie alebo rovné 0,40 | Menšie alebo rovné 0,40 | To isté |
| hliník (Al) | Menšie alebo rovné 0,40 | Menšie alebo rovné 0,40 | To isté |
| uhlík (C) | Menšie alebo rovné 0,10 (typické 0,05) | Menšie alebo rovné 0,10 | To isté |
| mangán (Mn) | Menšie alebo rovné 0,50 | Menšie alebo rovné 0,50 | To isté |
| kremík (Si) | Menšie alebo rovné 0,50 | Menšie alebo rovné 0,50 | To isté |
| fosfor (P) | Menšie alebo rovné 0,015 % | Menšie alebo rovné 0,015 % | To isté |
| síra (S) | Menšie alebo rovné 0,015 % | Menšie alebo rovné 0,015 % | To isté |
| kobalt (Co) | Menšie alebo rovné 1,0 | Menšie alebo rovné 1,0 | To isté |
| meď (Cu) | Menej ako alebo rovné 0,07 % | - | Iba letectvo |
3. Normy kvality leteckého priemyslu Gnee Alloy Inconel 625
| Parameter | Detail našej špecifikácie | Komerčný prínos |
| Štandardné dodržiavanie | AMS 5581 (rúrka), AMS 5599 (list) | Audit-PripravenýCertifikovaná kvalita. |
| Sústrednosť steny | Odchýlka menšia alebo rovná 5 % | Rovnomerný bezpečnostný faktor pod tlakom. |
| Vnútorná úprava | BA (Bright Annealed) Ra Menšie alebo rovné 0,4 μm | ID zrkadlazabraňuje kontaminácii vodným kameňom. |
| Limit oxidácie | Stabilný až do 980 stupňov (1800 stupňov F) | Elitná odolnosť vo výfukových zónach. |
| NDT inšpekcia | 100% UT a vírivý prúd | ZaručeneNulový-únikvýkon. |
4. Údaje o mechanických vlastnostiach Inconel 625 Alloy pri vysokej teplote{1}}
| Teplota (stupeň / stupeň F) | Medza klzu (0,2 % MPa) | Predĺženie (%) | Priemyselný stav |
| 20 stupňov (miestnosť) | Väčšie alebo rovné 415 MPa | Väčšie alebo rovné 30 % | Elitná ťažnosť pre tvárnenie. |
| 650 stupňov (1200 stupňov F) | Väčšie alebo rovné 300 MPa | Väčšie alebo rovné 40 % | OdolávaTepelný priehyb. |
| 870 stupňov (1600 stupňov F) | Väčšie alebo rovné 170 MPa | Väčšie alebo rovné 50 % | Vysoká pevnosť pri červenom-teple. |
Kliknutím si stiahnete údajový list zliatiny Inconel 625 vo formáte PDF
5. Letecké požiadavky na tavenie a výrobu zliatiny Inconel 625
| Parameter | AMS 5666 (bar) | AMS 5581 (elektrónka) | Priemyselné (ASTM) |
|---|---|---|---|
| Proces tavenia | VIM + VAR (povinné) | VIM + VAR (povinné) | VIM + ESR (typické) |
| Alternatívne tavenie | Nie je povolené | Nie je povolené | VIM + VAR (ak je špecifikovaný) |
| VAR Re{0}}tavenie | Povinné – zabezpečuje čistotu a homogenitu | Povinné | Nevyžaduje sa |
| Horúca práca | Riadený pomer redukcie (Väčší alebo rovný 3:1) | Pilgered / ťahané za studena (iba bezšvíkové) | Štandardná reklama |
| Tepelné spracovanie | Roztokové žíhanie (1065–1095 stupňov, rýchle chladenie) | Roztok žíhaný (1. stupeň) | Roztok žíhaný alebo zbavený stresu |
| Veľkosť zrna | ASTM 6 alebo jemnejšie (povinné) | ASTM 6 alebo jemnejšie (povinné) | ASTM 5 alebo hrubšie (typické) |
| Mikro-čistota | Menšie alebo rovné 1,0 (ASTM E45 – metóda A) | Menšie alebo rovné 1,0 (ASTM E45) | Menšie alebo rovné 2,0 (typické) |
| Dekarbonizácia | Neuplatňuje sa | Neuplatňuje sa | Neuplatňuje sa |
6. Aplikácie zliatiny Inconel 625
Výfukové potrubie motora:Odoláva{0}}vysokorýchlostnej plynovej erózii a usadzovaniu.
Palivové a hydraulické potrubia:Udržiavanie integrity tlaku v-zónach s vysokými vibráciami.
Rozširujúce vlnovce:Špičková ťažnosť pre tisíce cyklov kompresie{0}}expanzie.
Krytové krúžky turbíny:Zabezpečenie rozmerovej stability pri teplotách blízkych{0}}taveniu.




7. Rozmerové tolerancie pre zliatinu Inconel 625 – letecký a kozmický priemysel vs.
| Parameter | AMS 5666 (bar) | AMS 5581 (elektrónka) | Priemyselné (ASTM) |
|---|---|---|---|
| Priemer / tolerancia OD | AMS 2241 – tesný (typicky ± 0,05 mm) | ± 1 mm (typické) | ± 3 mm |
| Hrúbka steny (rúrka) | N/A | ± 10% | ± 15 % (typické) |
| Priamosť | Menšie alebo rovné 0,5 mm/m | Menšie alebo rovné 0,5 mm/m | Menšie alebo rovné 1,0 mm/m |
| Drsnosť povrchu | Menšie alebo rovné 1,6 μm Ra (obrobené) | Menšie alebo rovné 0,8 μm Ra (hydraulická trieda) | Komerčný |
| Sústrednosť (rúrka) | N/A | Menšie alebo rovné 0,05 mm TIR | Menšie alebo rovné 0,1 mm TIR |
Ak chcete prispôsobiť produkty Inconel 625 rozmerom vášho projektu, kontaktujte nás
8. Požiadavky na ne-deštruktívne testovanie (NDT) pre zliatinu Inconel 625 – letecký priemysel
| Parameter | AMS 5666 (bar) | AMS 5581 (elektrónka) | Priemyselné (ASTM) |
|---|---|---|---|
| Ultrazvukové testovanie (UT) | 100 % povinné (AMS 2154 / AMS 2630) | 100 % povinné (stena väčšia alebo rovná 0,5 mm) | Ako je uvedené |
| Testovanie vírivými prúdmi (ET) | Netypické (bar) | 100 % povinné (tuba) | Podľa špecifikácie (zvyčajne 100 %) |
| Testovanie penetrácie tekutín (PT) | Podľa špecifikácie (často 100% na hotových dieloch) | Ako je uvedené | Ako je uvedené |
| Hydrostatický test | N/A | 100% povinné | 100% povinné |
| Test netesnosti hélia | N/A | Podľa špecifikácie (kritické systémy) | Nie typické |
| Vizuálna kontrola | 100% – so zväčšením | 100% – 10–30× zväčšenie | 100% |
| Testovanie tvrdosti | Za teplo / na šaržu | Za teplo / na šaržu | Za teplo / na šaržu |
| Overenie veľkosti zrna | Povinné – na rozbeh | Povinné – na rozbeh | Nie typické |




Prečo si vybrať Gnee ako svojho dodávateľa zliatin{0}}na báze niklu
✅️ Certifikovaná kvalita AS9100:Celá naša výrobná linka sa riadi najvyššími štandardmi riadenia letectva.
✅️Celková sledovateľnosť:Každá tyč, list a trubica je označená tepelným-číslom a je priradená k origináluCertifikát testu mlyna (MTC 3.1).
✅️Výroba na mieru:Ponúkame presnosťLaserové rezanieaOhýbanie za studenadodať polotovary pre vlnovce palivového potrubia pripravené-na{1}}montáž.
✅️Veľkoobchodný inventár:Obrovská zásoba štandardných leteckých meradiel pripravených naOkamžité globálne odoslanie.

Certifikát Gnee Alloy inconel 625
📦 Balenie a doprava
VšetkyZliatina na báze nikluprodukty sa balia pomocou nasledujúcich metód:
Drevené palety alebo prepravky
Balenie odolné proti vlhkosti-
Štítky s číslom pece, štandardným štítkom a štítkom veľkosti
Doručené do celého sveta po mori, letecky alebo expresne

Balenie produktu Gnee Alloy 625 Alloy
Kontaktujte nás pre najnovšiu cenovú ponuku exportu pre zliatinu 625
FAQ
Q1: Ako zabránite vnútornej kontaminácii vodného kameňa v palivovom potrubí?
A: VyužívameVákuové svetlé žíhanie (BA). Zahrievaním trubíc v atmosfére čistého vodíka bránime tomu, aby sa kyslík vôbec dotkol povrchu, výsledkom čoho je zrkadlovo{1}}jasný vnútorný priemer, ktorý je 100 % bez vodného kameňa- a chráni vaše citlivé vstrekovače paliva.
Otázka 2: Je Inconel 625 skutočne zameniteľný s UNS N06625 vo všetkých plánoch?
A: áno.Inconel 625 je celosvetovo používaný technický ekvivalent. Naše materiály spĺňajú všetky požiadavky na chemickú a mechanickú parituUNS N06625, W.Nr. 2.4856 a NiCr22Mo9Nb.
Otázka 3: Môže váš materiál prejsť chemickým auditom úrovne Nadcap{1}}?
A: Absolútne. Náš proces tavenia VIM+VAR poskytuje stupeň chemickej homogenity, ktorý presahuje štandardné priemyselné kódy, čím zaisťuje nulové „pehy“ alebo inklúzie počas vysoko-auditov.
Q4: Ponúkate hromadné zľavy na programy údržby letectva (MRO)?
A: Áno. Podporujeme-dlhodobé zmluvy MRO a OEM s odstupňovanýmiVeľkoobchodné cenya prioritné zásoby zásob.





